خرید ماشین ظرفشویی از بانه,خرید ظرفشویی بوش,خرید ظرفشویی بوش از بانه,قیمت ماشین ظرفشویی بوش در بانه

همه چیز درباره ی ماشین ظرفشویی BOSCH

 • جمعه 29 شهریور 1398
 • 342 نفر

بدون هیچ تردیدی باید اذعان داشت که شرکت بوش برترین سازنده ماشین ظرفشویی در جهان است.بوش به عنوان مخترع ماشین ظرفشویی و اولین تولیدکننده آن، بالاترین سطح کیفی را در میان سایر تولیدکنندگان ظرفشویی داراست...

ماشین ظرفشویی بوش

ظرفشویی و لباسشویی یکی از دغدغه های امروزی خانواده هاست بدلیل اینکه این قبیل لوازم خانگی حجم بالایی از نقدینگی سبد خانواده ها را به خود اختصاص می دهد آگاهی و انتخاب درست باعث استفاده کامل از تمام ظرفیت دستگاه خواهد شد. در این بین تولید کنندگان نیز به جهت افزایش آگاهی مصرف کنندگان و مشتریان به ارتقای کیفی محصولات خود همت بیشتری خواهند گمارد. همچنین این آگاهی باعث كارکرد صحیح دستگاه افزایش طول عمر دستگاه را به همراه خواهد داشت.

بدون هیچ تردیدی باید اذعان داشت که شرکت بوش برترین سازنده ماشین ظرفشویی در جهان است.بوش به عنوان مخترع ماشین ظرفشویی و اولین تولیدکننده آن، بالاترین سطح کیفی را در میان سایر تولیدکنندگان ظرفشویی داراست.صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی، کیفیت عالی شستشوی ظروف، طول عمر بالا و تنوع بسیار در برنامه‌های شستشو از ویژگی‌های منحصر به فرد ظرفشویی بوش است. پس اگر تصمیم به خرید ماشین ظرفشویی بوش گرفته‌اید، به درستی تصمیم خود شک نکنید.اگر تصمیم به  خرید لوازم خانگی از بانه را دارید ، به صورت مستقیم از طریق تماس تلفنی با فروشگاه گلد بانه در ارتباط باشید.

 هنگام خرید ماشین ظرفشویی به نکات زیر توجه کنید

ظرفیت دستگاه

نکته مهم و اول در هنگام انتخاب و خرید ماشین ظرفشویی توجه به تعداد نفرات خانواده است. به عنوان مثال یك ماشین ظرف شویی ۱۲ نفره برای یك خانواده ۶ تا ۸ نفره و یك ماشین ظرفشویی ۴ نفره برای خانواده ۲ تا ۴ نفره مناسب است. انتخاب یک ماشین ظرف شویی همانند انتخاب ماشین لباسشویی از این نظر مشابهت دارد.

مخزن و قفسه ها

مخزن و قفسه ها توجه به مخزن و قفسه های ماشین ظرفشویی از دیگر مواردی است كه باید هنگام خرید ماشین ظرفشویی به آن توجه كرد.

به گفته مصرف کنندگان و فروشندگان با تجربه اكثر ماشین ظرف شویی های ارزان دارای مخزنی از جنس پلاستیك و مدل های گران قیمت مخزنی از جنس فولاد ضدزنگ دارند. توجه خوانندگان گرامی را به این نکته جلب می نمایم که اصطلاح ضد زنگ در بین بازار و فروشنده های لوازم  همان اصطلاح علمی زنگ نزن یا استیل است .
در مورد قفسه های ماشین ظرفشویی نیز باید گفت که هنگام خرید ماشین ظرفشویی توجه داشته باشید كه اندازه قفسه ها با بشقاب ها، عمق قابلمه، كاسه و سایر ظروفتان هماهنگ باشد.
بعضی مدل های ماشین ظرف شویی نیز دارای آسیاب مخصوص هستند كه خرده های غذا را آسیاب كرده و همراه آب بیرون می فرستند، اما مدل های دیگری نیز هستند كه فاقد این قابلیت هستند و باید حتما ظروف را تمیز نموده و بعد از پاک کردن خرده غذا و آشغال های احتمالی همراه ظرف ها ، در آن قرار داد. پس اگر فرد تنبلی هستید و حوصله تمیز كردن ظروف را ندارید به این مساله مهم نیز توجه داشته باشید.
همچنین برخی از ماشینهای ظرفشویی دارای حسگر میزان کثیفی آب خروجی هستند. به این صورت که با کمک این سنسورها و با عبور دادن شعاع نور از میان آب و اندازه گیری شفافیت آن میزان كثیفی آب را تشخیص داده و زمان خالی شدن و تعویض آب را مشخص می كند. و اصطلاحا به صورت اتوماتیک این موضوع را تشخیص می دهند.
برخی از ماشین های ظرفشویی به آب گرم متصل می شوند كه معمولا در درجه ۴۸ تا ۵۵ درجه سانتیگراد تنظیم می شوند و شستشو و آبکشی انجام می دهند. ماشین های ارزان تر نیز از همین دما استفاده می كنند و ماشین های گران قیمت تر نیز خود دارای سیستم گرم كننده هستند و آب را گرم و ظروف را با آن می شویند.

هنگام خرید ماشین ظرفشویی توجه داشته باشید كه چه نوع ماشین ظرفشویی را انتخاب می كنید و اینکه چه مقدار آب برای شستشو مصرف می کنند و چه آبی سرد یا گرم استفاده می نمایند.
برنامه های شست و شوی ظروف از موارد مهم دیگری هستند كه هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید به آن توجه كرد. به گفته فروشنده ها اكثر ماشین های ظرفشویی دارای سه گانه برنامه شستشو هستند. برنامه سختی گیر آب، سیستم هوشمند ایمنی، برنامه شست و شوی سریع، معمولی، قوی.

در بعضی از ماشینهای ظرف شویی سبد شستن میوه و سبزیجات و… وجود دارد و مثلا به سادگی می توان سبزی و میوه را در داخل آنها ریخت و عمل شستشو را انجام داد.
پس هنگام خرید ماشین ظرفشویی توجه داشته باشید از ماشین  خود چه انتظاری دارید و با توجه به نیاز خود آن را خریداری كنید. تمیز كردن فیلتر دستگاه و پاك كردن ظروف از غذای باقیمانده از كارهایی است كه عمر ماشین ظرف شویی را افزایش می دهد. آخرین نکته توجه به انرژی و نوع برق مصرفی و برچسب انرژی ماشین ظرف شویی انتخابی شماست.

آموزش استفاده از ماشین ظرفشویی بوش

در این قسمت  قصد داریم در مورد استفاده از ماشین ظرفشویی بوش برای شما عزیزان توضیحاتی دهیم .به دلیل چالش آب یکی از بخش هایی که می توان در آن صرفه جویی کرد شستن ظروف خانه است که می توانید به جای شستن دستی از ماشین ظرف شویی برای مدیریت مصرف آب استفاده کنید.در مورد ماشین ظرف شویی بوش باید گفت که مصرف آب و برق در این دستگاه کم می باشد و نسبت به شست‌وشوی دستی مطمئنا راه بهتری می باشد.

برای استفاده از ماشین ظرف شویی می توانید هم از پودر و همچنین قرص‌هایی که مخصوص ماشین ظرف‌شویی و در بازار عرضه می شوند استفاده کنید. محصولات این شرکت آلمانی از بازار پسندی بالایی برخوردار است یکی از این محصولات ماشین ظرفشویی است که در انواع مختلف توسط این شرکت ارائه می شود.

دکمه های روی پنل ظرفشویی بوش

 1. این دکمه برای روشن یا خاموش کردن ظرفشویی بوش میباشد .
 2. با فشار دادن این دکمه میتوانید برنامه مورد نظر را انتخاب نمایید .
 3. آب ورودی ظرفشویی بوش را میتوانید چک نمایید .
 4. این نمایشگر به شما به اتمام رسیدن نمک ظرفشویی بوش را نشان میدهد .
 5. این نمایشگر به شما به اتمام رسیدن مایع جلا دهنده ظرفشویی بوش را نشان میدهد .
 6. دستگیره باز کردن درب ظرفشویی بوش
 7. دکمه های تنظیم زمان در ظرفشویی بوش
 8. با فشار دادن این دکمه میتوانید ویژگیهای اضافی را در ظرفشویی بوش مشاهده نمایید .
 9. برای شروع یا متوقف کردن برنامه در ظرفشویی بوش میتوانید از این دکمه استفاده نمایید .
 10. این صفحه مراحل شستشو را برای شما نشان میدهد .
 11. این صفحه نمایانگر زمان برنامه و غیره برای ظرفشویی بوش میباشد .

نحوه تنظیم سختی آب ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش توانسته با استفاده از قوانین حفاظت از محیط زیست رضایت آنها را جلب نماید

نکته : چنانچه دوست ندارید بر روی ظروف شما در ظرفشویی بوش خط و خش بیفتد به مراحل نحوه تنظیم سختی آب دقت نمایید .

از طریق کاغذ سنجش سختی آب منطقه خود را به دست بیارید و بدانید که در ایران ، مناطق مختلف دارای سختی آب متفاوتی میباشند .

بعد از سنجش سختی آّ ، حالا ظرفشویی بوش خود را روشن نمایید .

دکمه پروگرم A و دکمه استارت 9 را همزمان با هم فشار دهید تا نمایشگر ظرفشویی بوش علامت اختصاری H:0 را نمایش دهد .

بعد از نمایش علامت اختصاری دکمه ها را رها نمایید .

LED دکمه مقدار سختی آب شما را نشان میدهد .

در نظر داشته باشید که مقدار پیش فرض کارخانه بوش بر روی نمایشگر شما H:04 میباشد .

حال که سختی آب منطقه خود را به دست آوردید باید آن را بر روی ظرفشویی بوش خود ست نمایید .

با دکمه پروگرم یا C سختی خود را تنظیم نمایید .

حالا باید سختی تنظیم شده را ذخیره نمایید ( کمه استارت یا 9 را برای این کار فشار دهید . )

چنانچه موفق به تنظیم سختی آب منطقه خود در ظرفشویی بوش نشده اید ، کافی است دستگاه را خاموش و روشن نمایید و دوباره مراحل را تکرار کنید .

هشدارهای ایمنی در استفاده از ماشین ظرفشویی بوش

 ظرفیت بکارگیری هر ماشین ظرفشویی مشخص است با دقت به این موضوع به یاد داشته باشید نباید بیش از ظرفیت دستگاه از آن استفاده کرد

ماشین هایی که تمام خودکار هستن نیاز دارند که بصورت دوره ای سرویس دهی شوند .همچنین بعداز هر 5 بار استفاده فیلتر ماشین ظرفشویی را ارزیابی کنید.

اگر در ظروف شما پس مانده های غذایی بزرگ وجود دارد آن را بردارید و لازم نیست ظرف را آبکشی کنید.

جرمگیری ماشین ظرفشویی خود را فراموش نکنید تا عملکرد دستگاه شما کاهش پیدا نکند و همچنین باعث آسیب به ماشین ظرف شویی شما نشود در ماشین ظرفشویی بوش لازم است هر 3 الی 4 ماه آن را جرمگیری کنید .

برای قرار دادن ظرف ها در ماشین ظرفشویی حتما به این نکته توجه کنید که تمامی ردیف های دستگاه را پر کنید تا از انرژی و آب استفاده بهینه و حداکثری شود

در راهنمای ماشین ظرفشویی بوش برای قرار دادن ظروف به این نکته توجه کنید که آن را به صورت ثابت قرار دهید تا دچار واژگونی نشوند همچنین دهانه ظروف را به سمت پایین قرار دهید.

بعضی از ظروف اشکالی توگرد یا قوس دار دارند در این خصوص باید آنها را در جهت مایل گذاشته تا از تجمع آب در داخل آنها جلوگیری شود.

آن دسته از ظروفی که دارای اندازه بسیار کوچک هستند را در داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید. به دلیل اینکه خطر بیرون افتادن آنها از سبد دستگاه وجود دارد.

دقت داشته باشید که چیدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی به گونه ای باشد که مشکلی برای گردش آب به وجود نیاید.

از گذاشتن بعضی از ظروف در ماشین ظرفشویی خودداری کنید مانند، ظروف چوبی، ظروف مسی ، ظروف ساخته شده از قلع، ظروفی که جنبه تزیینی دارند،هرگونه ظروف حساس و ظروف بسیار ارزشمند که از جنس خاصی ساخته شده اند مانند عتیقه جات.همچنین از قرار دادن ظروفی که از جنس پلاستیک حساس به آب داغ  هستند در دستگاه پرهیز کنید. در پایان از تمامی ظروفی که بر روی آنها  موادی مانند موم ، خاکستر و مواد روغنی با جوهر وجود دارد اجتناب کنید.

دراستفاده از  ماشین ظرفشویی بوش این نکته را به خاطر بسپارید در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی که ظروفی که از جنس آلومینوم و یا نقره می باشند امکان دارد دچار تغییر رنگ شوند . این مسئله در مورد ظروف کریستال نیز صدق می کند چون بعداز چندین بار شستشو رنگ اصلی خود را از دست می دهند.
درهنگام استفاده از  ماشین ظرفشویی بوش به یاد داشته باشیداز پودر ظرفشویی به اندازه ای که نیاز شما را برطرف می سازداستفاده کنید به دلیل اینکه استفاده از پودر بیش از مقدار توصیه شده ؛ کمکی در تمیزتر شدن ظروف شما نخواهد کرد.

این ماشین ظرفشویی از صدای بسیار کم هنگام استفاده برخوردار است و مزاحمتی ایجاد نمیکند.

درزمان استفاده از ماشین ظرفشویی بوش این نکته را به یاد داشته باشید که حتما دستگاه را تمیز کنید و به نظافت آن اهمیت دهید. به دلیل اینکه نظافت دستگاه عمر آن را افزایش می دهد.

امکانات ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش دارای نمودار مصرف انرژي+A است.که نشان دهنده صرفه اقتصادی در مصرف انرژی است.

این دستگاه دارای سیستم شستشوی خودکار بصورت 45-65 درجه می باشد.

ماشین ظرفشویی بوش دارای برنامه شستشوی قوی 70 درجه می باشد.

این دستگاه مجهز به سیستم شستشوی اقتصادی 50 درجه می باشد.

ماشین ظرفشویی بوش دارای محافظ ظروف شیشه‌ای 40 درجه می باشد.

این دستگاه دارای سیستم شستشوی سریع است.

از دیگر امکانات آن دارا بودن عملکرد شستشوی اولیه است.

این ماشین ظرف‌شویی علاوه بر کارایی زیادی که دارد دارای فضای مناسب برای گذاشتن ظروف می باشد.

ماشین ظرفشویی بوش مجهز  به سیستم شستشو با سرعت متغیر (VarioSpeed) می باشد.

ماشین ظرف شویی بوش دارای خشک کن اضافه مجهز به موتور EcoSilence Drive می باشد.

ماشین ظرفشویی بوش مجهز به سیستم هیدرولیک( ActiveWater) است.

این ماشین ظرفشویی دارای سیستم ضد نشت آب( AquaStop) می باشد.

این دستگاه مجهز به سنسور تشخیص میزان آب( AquaSensor )است.

ماشین ظرفشویی بوش دارای سنسور تشخیص میزان ظروف (LoadSensor) می باشد.

این دستگاه مجهز به سیستم خشک‌کن (ExtraDry) نیز می باشد.

از دیگر امکانات این ماشین ظرفشویی می توان به دارا بودن قابلیت تاخیر در شروع برنامه شستشو تا 24 ساعت اشاره کرد.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بوش

اول به نکاتی در برنامه های ماشین ظرفشویی بوش میپردازیم :

در ابتدا کلیه ظروف را چیده و سپس شستشو را در ظرفشویی بوش آغاز نمایید .

بعد از صرف صبحانه ، ظروف کثیف را در داخل ظرفشویی بوش قرار دهید و بدون مواد شوینده برنامه شستشوی مقدماتی را انجام دهید .

حال ، بعد از صرف ناهار ، ظروف کثیف را به ظروف صبحانه در ظرفشویی بوش اضافه نمایید و مجددا برنامه شستشوی مقدماتی را بدون شوینده استارت نمایید .

حال موقع شستشوی کامل ظروف است ، در این مرحله بعد از صرف شام ، ظروف کثیف را در داخ ظرفشویی همراه ظروف دیگر قرار دهید و بهترین برنامه شستشو را همراه با مواد شوینده مناسب انتخاب نمایید .
 

نکته : با استفاده از این اصول در بالا بهترین راندمان را خواهید داشت و بدانید که ظرفشویی بوش مصرف برق پایینی دارد و استفاده از زمان بلند مدت در آن هزینه برق شما را افزایش نخواهد داد ، بنابراین با استفاده از ظرفشویی بوش نگران هزینه گزاف برق نباشید .

برنامه یRinse در این دستگاه وظیفه آبکشی ساده را بر عهده دارد.

برنامه Express شستشوی سریع بدون شوینده و خشک کردن را انجام می دهد.

برنامه Normal شستشوی نرمال و ترکیبی روزانه را انجام می دهد.

برای شستشوی ظروف شیشه ای و کریستال برنامه   Glass در ماشین لباسشویی بوش تعبیه شده است.

در سیستم  Auto  کثیفی ظروف بصورت خودکار تشخیص داده می شود.

برای ظروف خیلی کثیف مانند (قابلمه - بشقاب)سیستم Heavyوجود دارد

این دستگاه مجهز به فناوری نیم شور است که مواقعی استفاده می شود که تعداد ظروف ما برای شستن زیاد نیست . برای صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین کاهش مصرف آب می توانید از ظرفیت بخشی از دستگاه استفاده کنیم .

برنامه ی Delicate برای شستشوی قوی تر در ماشین ظرف شویی بوش تعبیه شده است.

عایق های مناسبی در ماشین ظرفشویی بوش منظور شده که از نشت جلوگیری می کند.

 ریختن مایع جلا دهنده در ظرفشویی بوش

نکته : هنگام استفاده و یا خرید مایع جلادهنده ظرفشویی بوش به تاریخ انقضاء آن توجه دشته باشید تا حداقل یکسال از مدت زمان انقضاء آن باقیمانده باشد .

نکته : اگر از قرص ماشین ظرفشویی بوش چندکاره استفاده مینمایید از مایع جلادهنده کمتری استفاده نمایید .

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

چنانچه به سرویس ظرفشویی بوش خود اهمی دهید ، طبیعتا کمتر به تعمیرات نیازمند میشوید و لازم است بدانید که بعد از هر 6 بار شستشو شما نیاز به تعویض فیلتر ظرفشویی بوش خود دارید.

همانطور که در عکس زیر محفظه ای مشاهده مینمایید ، آن را خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود .
 

تمیز کردن فیلتر ظرفشویی بوش

 

همانطور که در عکس زیر مشاهده مینمایید ، توری را بالا بکشید تا خارج شود ، فیلتر استوانه ای را اگر در مسیر شیر آب در سینک خود قرار دهید ،  آب باید به راحتی از آن عبور کند در غیر اینصورت با یک مسواک نرم آنرا بشویید .
 

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

 

همانطور که در تصویر زیر میبینید دوش بالا و پایین را بیرون بیاورید و سپس سوراخهای روی آن چک نمایید تا گرفتگی نداشته باشد .
 

نحوه ی تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

 

هنگامیکه فیلترها را از دستگاه خارج کردید ، در کف ظرفشویی بوش اضافاتی را مشاهده مینمایید که به پروانه پمپ تخلیه گیر کرده اند و یا در زیر آن جمع شده اند ، در تصویر به شما نحوه بیرون آوردن این اضافات را با اسفاده از یک قاشق نشان داده ایم .
 

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

 

در تصویر زیر مرحله آخر تمیز کردن فیلتر ظرفشویی بوش را  مشاهده مینمایید .

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

 

خرید ماشین لباسشویی ال جی 

خرید ماشین لباسشویی سامسونگ

خرید ماشین لباسشویی بوش

خرید ماشین ظرفشویی ال جی

خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ

خرید ماشین لباسشویی بوش

در شهر بانه از فروشگاه گلد بانه